דף הבית >> מעקות זכוכית >> מעקות זכוכית חוץ
 

מעקות זכוכית חוץ

 
אי. אמ יוקרה מייצרת מעקות זכוכית על פי תו התקן הישראלי ובהתאם לדרישת הלקוח. מעקות זכוכית אכותיות ובטיחותיות במגוון דגמים ועיצובים מיוחדים. זכוכית למעקה בהתאם לתקן הישראלי היא חומר גלם כבד מאוד, ועל כן יש לתכנן בפקידה את התקנתה או עיגונה. התקנת מעקה זכוכית דורשת חישוב מידות מדוייק ועל כן נעשית על ידי בניית תבנית  (שבלונה), שתתבצע רק על ידי בעל מקצוע מנוסה ומיומן. 
קיימות מספר שיטות להתקנת מעקה זכוכית שהנפוצות ביניהם: באמצעות מנטים (מחברי מעקה), שתילת מעקה הזכוכית באמצעות U או התקנה על גבי עמודים.
מעקות זכוכית מיוצרים מזכוכית בטיחותית מחוסמת או רבודה. התקן הישראלי למעקות מחייב שימוש בזכוכית של 10 מ"מ ומעלה, אולם במעקות זכוכית נהוג להתקין לפחות עובי 12 מ"מ בזכוכית מחוסמת, ובעובי 6 +6 בזכוכית רבודה. זכוכית מחוסמת נחשבת לזכוכית בטיחותית וחזקה יותר מזכוכית רגילה, ובמקרה והיא מתנפצת היא נשברת לחתיכות קטנות לרסיסים ובכך מונעת פציעה.
זכוכית רבודה מורכבת משתי לוחות זכוכית מחוסמות המודבקות ביניהן בפילים שקוף (PVBׁ) המונע את התפזרות החתיכות בעת התנפצות. ובעצם הזכוכית נשארת ביחידה אחת דבר המגביר את הבטיחות בעיקר במעקות זכוכית במרפסות. המונע את נפילת הזכוכית מגבוה. 

ישנם שני סוגי זכוכיות, זכוכית שקופה וזכוכית אקסטרה קליר, זכוכית שקופה היא הזכוכית הרגילה והיא בעלת גוון ירקרק. זכוכית אקסטרה קליר היא זכוכית שקופה לחלוטין ולכן היא יותר יקרה.
למעקות הזכוכית ניתן לשלב מאחזי יד מנירוסטה לאחיזה נוחה יותר.